Jakie są zalety i wady egzaminu TOEFL?

Egzamin TOEFL jest najpopularniejszym na świecie testem znajomości języka angielskiego. Służy do oceny umiejętności posługiwania się językiem angielskim dla osób nie będących rodzimymi użytkownikami języka, które chcą studiować na uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ jest on tak popularny, jest to świetny sposób, aby ocenić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego (i zorientować się, gdzie jesteś w porównaniu z innymi). Jest to również świetny sposób na przećwiczenie swoich umiejętności w sytuacji, w której stawka jest wysoka.

TOEFL ma kilka wyraźnych zalet: jest powszechnie akceptowany, standaryzowany i dostępny. Możesz przystąpić do testu w dowolnym czasie w najbliższym miejscu i wiele różnych instytucji go akceptuje.

TOEFL ma również wady: jest to dość długi egzamin i nie mierzy twojej biegłości w żadnej konkretnej dziedzinie. Ma również wysoki wskaźnik niepowodzeń, więc ważne jest, aby odpowiednio się przygotować.

certyfikat TOEFL

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas egzaminu TOEFL?

Istnieją trzy duże błędy, które studenci popełniają podczas zdawania egzaminu TOEFL.

Pierwszym z nich jest niewystarczająca nauka. TOEFL to długi egzamin, który obejmuje wiele różnych umiejętności. Jeśli uczysz się tylko trochę, prawdopodobnie pominiesz niektóre bardzo ważne tematy.

Drugim błędem jest niewystarczające ćwiczenie. Musisz znaleźć wiele sposobów, aby ćwiczyć angielski. Nie możesz polegać na jednej metodzie nauki (jak flashcards lub podręcznik), aby poprawić swoje umiejętności.

Trzeci błąd to nadmierne myślenie o egzaminie. TOEFL jest trudnym testem - ma być wyzwaniem - ale nadal możesz poprawić swój wynik, stosując się do wskazówek zawartych w tym artykule.

Jak zdobyć wysoką punktację na TOEFL?

Najlepszym sposobem na uzyskanie wysokiego wyniku na TOEFL jest przestrzeganie inteligentnego planu nauki. Zalecamy, abyś rozpoczął naukę około trzech miesięcy przed egzaminem. To da Ci wystarczająco dużo czasu na przygotowanie, ale ukończenie wszystkich testów praktycznych na czas będzie wyzwaniem.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas nauki do TOEFL jest to, że musisz ćwiczyć. Nie możesz po prostu czytać książek i rozwiązywać kilku testów praktycznych - musisz wykonywać wiele różnych czynności, które Cię zaangażują i pomogą Ci ćwiczyć znajomość angielskiego.

  • Po pierwsze, musisz wybrać odpowiednie materiały. Ważne jest, aby znaleźć przewodnik, który zawiera odpowiednią mieszankę strategii i testów praktycznych. Chcesz również znaleźć przewodnik, który nauczy Cię formatu egzaminu, abyś wiedział, czego się spodziewać.
  • Następnie, trzeba odłożyć wystarczająco dużo czasu. Prawdopodobnie będziesz potrzebował kilku godzin każdego dnia, aby zmieścić wszystkie różne działania, które pomogą Ci poprawić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego.
  • Następnie musisz się skupić. Masz trzy miesiące na naukę, więc najważniejsze jest, aby trzymać się planu i nie rozpraszać się.