Czytanie jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę znajomości języka angielskiego. Nawet niewielka poprawa płynności czytania i rozumienia może mieć duży wpływ na Twoją zdolność rozumienia i tworzenia tekstów w języku angielskim. Czytanie szybciej, z lepszym zrozumieniem i zatrzymywanie większej ilości informacji wymaga praktyki i poświęcenia. Możesz poprawić swoje umiejętności czytania, rozbijając elementy składowe dobrego czytania, takie jak szybkość, zrozumienie i zatrzymanie. Nawet jeśli czujesz, że jesteś kiepskim czytelnikiem w tej chwili, możesz poprawić swoje umiejętności dzięki dedykowanym sesjom treningowym. Oto kilka wskazówek, jak poprawić swoje umiejętności czytania po angielsku.

Czytanie książek oryginalnych - przydatne strony internetowe

Kiedy próbujesz poprawić swoją płynność czytania, powinieneś zacząć od materiałów, które są na Twoim poziomie czytania. Pomoże Ci to przyzwyczaić się do czytania po angielsku, dając Ci łatwy do opanowania materiał do pracy.

Istnieje wiele stron internetowych, na których można znaleźć materiały na swoim poziomie zaawansowania. Poziom czytania książki lub artykułu można określić za pomocą narzędzi internetowych, takich jak poziom klasy Flesch-Kincaid lub poziom leksykalny. Odpowiedni dla Ciebie poziom czytania zależy od Twojego poziomu językowego i poziomu trudności tekstu.

Może się to różnić w zależności od strony internetowej, ale możesz wykorzystać te informacje, aby pomóc w wyborze odpowiednich materiałów do czytania. Najbardziej przydatne strony do czytania po angielsku to - icanread.org, readability-score.com, readability-score.org, readability.net, flesch-kincaid.com.

angielski czytanie sposoby

Znajomość języka angielskiego a czytanie książek

Czytanie książek po angielsku to fantastyczny sposób na poprawienie swoich umiejętności językowych. To świetny sposób, aby uzyskać dużo naturalnej ekspozycji językowej. Będziesz narażony na wiele różnych sposobów użycia języka i będziesz mógł aktywnie zaangażować się w język. Nie tylko biernie odbierasz informacje z książek, które czytasz. Tworzysz z nich znaczenie. Myślisz o tym, co czytasz i łączysz to z innymi informacjami. Książki są szczególnym rodzajem materiału do czytania.

Czytając książkę, zdobędziesz inne umiejętności niż czytając artykuł prasowy czy artykuł na stronie internetowej. Książki wymagają więcej od Ciebie jako czytelnika ze względu na długość treści. Będziesz musiał być w stanie skoncentrować się na czytaniu przez dłuższy czas.

Jak czytać książki po angielsku?

Czytanie książek po angielsku to świetny sposób na poprawienie swoich umiejętności językowych. Ale jak właściwie to zrobić? Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest znalezienie książek, które są na Twoim poziomie czytania. Możesz to zrobić, szukając w Internecie tabel poziomów czytania. Informacje o poziomie czytania można również znaleźć na tylnej okładce książek. Jeśli nie wiesz, jakie książki przeczytać, możesz poprosić nauczyciela lub innego anglojęzycznego znajomego o rekomendacje książek. Istnieją również strony internetowe z rekomendacjami książek, na których można wpisać, jakie rodzaje książek lubisz, a one polecą Ci książki, które prawdopodobnie Ci się spodobają.